Animefanvagyok kérdése:

A 294 KW-os gép 3 perc alatt 35 méter magasra emelt egy testet . Mennyi annak a súlya ? (F=?)


2021. ápr. 23. 14:52
 1/1 dq ***** válasza:

A gép

: W = p*t = 294kW * 3 min

munkát végzett

: s = 35 m

úton, így a test súlya

: F = W/s =

: = 294kw*3mins/35m = 1 512 000 newton

( [link] )

2021. ápr. 23. 18:49