2021. ápr. 21. 17:08
1/3 anonim válasza:
m*g*h = 1/2*m*v^2, amiből
v = gyök(2*g*h)
Látszik, hogy a tömeg irreleváns, mert egyszerűsíthetsz vele, csak a fonál hosszától(h) függ a sebesség. A behelyettesítést rád bízom.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :) abban még tudsz segíteni hogy mennyi a g és a h?
2021. ápr. 21. 18:37
3/3 anonim válasza:
g - nehézségi gyorsulás (nehezen hiszem, hogy nem találkoztál még vele eddigi fizikai karriered során, úgyhogy írd be a keresőbe a kifejezést ;-) )
A h pedig, mint írtam a válaszomban, a fonál hossza, meg van adva a feladatban.