Fizikusok!!Valaki tud segíteni a dolgozatomban? Fél méter hosszú fonalra függesztett 50 dkg tömegű testet mekkora kezdősebességgel kell meglökni, hogy függőleges helyzetéből vízszintes helyzetig kilendüljön? köszi :)


2021. ápr. 21. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

m*g*h = 1/2*m*v^2, amiből

v = gyök(2*g*h)


Látszik, hogy a tömeg irreleváns, mert egyszerűsíthetsz vele, csak a fonál hosszától(h) függ a sebesség. A behelyettesítést rád bízom.

2021. ápr. 21. 17:46
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :) abban még tudsz segíteni hogy mennyi a g és a h?
2021. ápr. 21. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:

g - nehézségi gyorsulás (nehezen hiszem, hogy nem találkoztál még vele eddigi fizikai karriered során, úgyhogy írd be a keresőbe a kifejezést ;-) )


A h pedig, mint írtam a válaszomban, a fonál hossza, meg van adva a feladatban.

2021. ápr. 21. 19:37