Hány olyan négyjegyű pozitív egész szám van, amelyek 12-vel osztva 5-öt adnak maradékul?

830 jött ki, de hogy jó-e azt nem tudom. Köszönöm a segítséget előre is!

2021. ápr. 21. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A legkisebb: 1001=12*83+5

A legnagyobb: 9989=12*832+5

A darabszám: 832-82=750

2021. ápr. 21. 13:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Az még egy érdekes kérdés, hogy miért nem 83-at vonsz ki, hanem 82-t.


Egyébként a feladatban azt érdemes észrevennünk, hogy az ilyen számok számtani sorozatot alkotnak, így egyszerűen a számtani sorozat tagképletével számolhatunk.

2021. ápr. 21. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne 83-at kivonni? Az még ott van a keresett számok között?
2021. ápr. 21. 13:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kéne.

Csak ha valaki nem érti, hogy a 83-ból miért lett 82, akkor nem érti a gondolatmenetedet.

2021. ápr. 21. 14:04
 5/6 krwkco ***** válasza:

"miért nem 83-at vonsz ki, hanem 82-t"

Azért, mert ha lenne egy olyan sorozat, aminek 2 tagja van: 1 és 2, akkor a sima kivonás 1-et adna a tagok számára!!!

Vagy mondhatjuk úgy is, hogy a végpont és kezdőpont sima kivonása a számegyenesen a pontok távolságát, vagyis a köztük levő szakaszok számát adja meg. És n darab szakaszhoz egyel több pont kell.

Ezt a hétköznapi életben is elszúrják az emberek.

2021. ápr. 21. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell magyaráznod, én tudom, hogy hogy megy egy... Egyébként ezt a példát én is fel szoktam hozni.

Én másként szoktam magyarázni; azt tudjuk biztosan, hogy 1-től n-ig pontosan n darab szám van (például 100-ig 100), így ha például 22-től 76-ig akarjuk a számok számát megtudni, akkor azt tudjuk, hogy 1-től 76-ig van 76, 1-től 21-ig van 21, így 22-től 76-ig 76-21=55 darab szám van.

2021. ápr. 21. 23:30