A feledat !

8.Ìrjunk fel minèl több osztást ,ha a tènyezőket ès a hányadost is az alábbi számok közül választhatjuk !



9/8ad, -4 ,5/2, 4,6/5 öd ,5/8 ad, 3/2 ed


Ebbe a feladatba kèrhetek segìtsèget maga a műveletben🥰


2021. ápr. 20. 17:19
 1/2 Arp Du ***** válasza:

osztandó : osztó = hányados

nem tényezőnek nevezzük!


5/2 : 4= 5/8

ugyanígy

5/2 : 5/8 = 4

-4 nem szerepelhet, mert kellene másik negatív szám is.

2021. ápr. 23. 20:26
 2/2 Arp Du ***** válasza:
Többet nem találtam.
2021. ápr. 23. 20:49