A feledat !
8.Ìrjunk fel minèl több osztást ,ha a tènyezőket ès a hányadost is az alábbi számok közül választhatjuk !
9/8ad, -4 ,5/2, 4,6/5 öd ,5/8 ad, 3/2 ed
Ebbe a feladatba kèrhetek segìtsèget maga a műveletben🥰
2021. ápr. 20. 17:19
1/2 Arp Du válasza:
osztandó : osztó = hányados
nem tényezőnek nevezzük!
5/2 : 4= 5/8
ugyanígy
5/2 : 5/8 = 4
-4 nem szerepelhet, mert kellene másik negatív szám is.