Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kérhetek segítséget ezekben a...

Kérhetek segítséget ezekben a kémiai számítási feladatokban?

Figyelt kérdés

250 cm3 térfogatú oldat 2,885 g réz(II)- és kadmium-szulfátot tartalmaz. 0,134A erősségű egyenáramot 6 órán keresztül kell átvezetni az oldaton ahhoz, hogy valamennyi fémion leváljon a katódon. Adja meg az oldat réz- és kadmium-szulfát koncentrációját mol/dm3-ben kifejezve!


3,58 gramm Cr2(SO4)3 × 10H2O-ból híg vizes oldatot készítünk. Mennyi ideig kell az oldatot 2,5 A erősségű egyenárammal elektrolizálni ahhoz, hogy az összes fémion kiváljon az oldatból? Az elektrolízis hatásfoka 80,4 %.


Egy két vegyértékű fém-klorid 33,3 grammjának teljes elektrolízise során 7,35 dm3 standardállapotú gáz képződik az anódon. Melyik fém sójáról van szó?


Kálium-hidroxid-oldatot elektrolizálunk 24 órán át 10 A erősségű egyenárammal. Az elemtrolízis befejezése után 30 g 25 tömegszázalékos oldat marad. Adja meg a kiindulási oldat tömeg%-os összetételét!


2,65 gramm cink- és kadmium-szulfátot tartalmazó oldatba 90 percen át 0,536 A erősségűegyenáramot vezetünk. Eközben az összes fémion semlegesítődik a katódon. Számítsa ki a kiindulási sókeverék tömegszázalékos összetételét!


NiSO4 × 7 H2O összetételű sóból 500 g oldatot készítünk. Az oldat 100 grammját elemtrolizálva a teljes nikkeltartalom leválasztásához 0,536 A erősségű áram esetén 4 óra szümséges. Hány gramm kristályvizes nikkel-szulfátból készítettük az oldatot?


2 dm3 6 tömegszázalékos, 1,05 g/cm3 sűrűségű kálium-hidroxid-oldaton egyenáramot vezetünk át. Az oldat tömeg%-os össztetétele 2%-kal változott. Nőtt vagy csökkent? Miből áll a visszamaradó oldat? Mekkora anyagmennyiségű gáz képződött a katódon és az anódon együtt?



2021. márc. 1. 11:13
 1/2 A kérdező kommentje:

Legalább csak a rávezetésben segítene valaki?


Előre is köszönöm Szépen!

2021. márc. 1. 11:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában minden elektrokémiai számítás a Faraday összevont (I. és II.) törvényre vezethető vissza, miszerint a leválasztott anyag tömege (m) egyenlő a moláris tömeg (M) osztva a töltésszám változás (z) és a Faraday állandó (F) szorzatával és ez szorozva a cellán áthaladó töltéssel (Q), ami az áramerősség (I) és az idő (t) szorzata.

Ez az első látásra bonyolult mondat matematikai formában:

m = (M / zF) Q

m = (M / zF) I t

És minden fizikai mennyiség SI-ben kell term...

2021. máj. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!