Adott P 0 (1;4)pont és egyenes. Rajta van-e a pont az egyenesen? Ha nincs,
akkor írd fel a P 0 ponton átmenő, és e egyenessel párhuzamos másik egyenes
egyenletét!
Adott A(3;2) és B(-1;-2) pont. Írd fel az AB szakasz felező merőlegesének
egyenletét!
ABC háromszög három oldalegyenesének egyenelete: Számítsd ki a Háromszög csúcsainak és súlypontjának koordinátáit!
2021. febr. 22. 10:43
1/2 anonim válasza:
1) Nincs megadva az egyenes egyenlete.
2) F(1;0) n=BA(4;4)(normálvektor)
f: 4x+4y=4*1+4*0
...
3) Az egyenesek metszéspontjai a háromszög csúcsai. Az egyenespárok egyenletéből álló egyenletrendszereket kell megoldani.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2021. febr. 22. 10:59