Ezekben a feladatokban kaphatok segítséget ábrákkal? Mert nem értem.


Adott P 0 (1;4)pont és egyenes. Rajta van-e a pont az egyenesen? Ha nincs,

akkor írd fel a P 0 ponton átmenő, és e egyenessel párhuzamos másik egyenes

egyenletét!

Adott A(3;2) és B(-1;-2) pont. Írd fel az AB szakasz felező merőlegesének

egyenletét!

ABC háromszög három oldalegyenesének egyenelete: Számítsd ki a Háromszög csúcsainak és súlypontjának koordinátáit!


2021. febr. 22. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Nincs megadva az egyenes egyenlete.


2) F(1;0) n=BA(4;4)(normálvektor)

f: 4x+4y=4*1+4*0

...


3) Az egyenesek metszéspontjai a háromszög csúcsai. Az egyenespárok egyenletéből álló egyenletrendszereket kell megoldani.

2021. febr. 22. 10:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2021. febr. 22. 10:59