Tudorka3 kérdése:

Vízfelszín alatt 50cm mélyen fényforrást helyeztünk el.A felszínre helyezett átlátszatlan körlappal megakadályozzuk a fényforrás fénysugarainak a kilépését. A víz levegőre vonatkoztatott törésmutatója 4/3. Mekkora a legkisebb körlap átmérője?

Kérlek, segítsetek ebben a feladatban.
2021. ápr. 20. 14:23
 1/1 anonim ***** válasza:

sin(alfa)=3/4 => alfa=48,59°

(d/2)/0,5=tg(alfa) => d=tg(alfa)=1,13(m)

2021. ápr. 20. 15:32