1. A felsoroltak közül válaszd ki a mesterséges fényforrásokat? B: gyertyaláng C: Szentjánosbogár D: LED lámpa E: Hullócsillagok (meteoriteső) F: Fénycső G: Az óra foszforeszkáló számlapja


2. A Hold 363 000 km-re van a Földtől. Mennyi idő alatt jut a Nap visszaverődő fénye róla a földi megfigyelőz?

A: 0,83 s alatt

B: 0,83 perc alatt

C: 1,21 perc alatt

D: 1,21 s alatt


3. Egy fa árnyékának hosszúsága ugyanakkora, mint a fa hosszúsága. Hány fokos szögben érkeztek a napsugarak?

A: 90 fok

B: 0 fok

C: 60 fok

D: 30 fok

E: 45 fok


4. 8 cm magas égő gyertyát állítunk a síktükör elé. A gyertya és a tükörképe közti távolság 20 cm. Válaszd ki az igaz állításokat!

A: a gyertya képe nagyobb lesz, mint 8 cm

B: a gyertya képe 8 cm-es lesz

C: a gyertya képe kisebb lesz, mint 8 cm

D: a gyertya 20 cm-re áll a tükör előtt

E: a gyertya 10 cm-re áll a tükör előtt

F: a gyertya képe 10 cm-re a tükör előtt jön létre

5. Írd az állítások elé, hogy melyik igaz, melyik hamis! A: a Fény olyan anyag, amely apró részecskékből, fotonokból áll. B: a Fény kölcsönhatásra képes. C: a Fénysugár mindig látható. D: a Fénysugár más anyagokkal kölcsönhatásba kerülve változik. E: a Fény minden anyagon áthatol.



2020. ápr. 28. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:

1/ mesterséges, amihez tűz/áram kell


2/ s=v*t -> t=s/v /v=fény terjedési sebessége = Google/


3/ derékszögű 3szöged van, aminek ismert a 2 egymással egyenlő befogója, ebből tangenssel vagy kotangessel tudsz szöget számolni

2020. ápr. 28. 14:24