Hogyan kell megoldani ezt a fizika feladatot?

Mekkora lehet a a 150kV feszültséggel felgyorsított elektronokkal előállított fékezési röntgensugárzás legrövidebb hullámhossza?

2021. ápr. 20. 09:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Kettő képletet kell csak ismerni ehhez, és ezeket kombinálni:

e*U = h*f

valamint

c = lambda*f


A második egyenletben jelenik meg a hullámhossz (lambda), így ezt kell bevarázsolni az első képletbe, méghozzá a frekvencia (f) segítségével:

f = c/lambda

Ezt helyettesítve:

e*U = h*f

e*U = h*c/lambda

lambda = (h*c)/(e*U)


A behelyettesítést rád bízom.

2021. ápr. 20. 11:02