Mekkora lehet a a 150kV feszültséggel felgyorsított elektronokkal előállított fékezési röntgensugárzás legrövidebb hullámhossza?2021. ápr. 20. 09:39
1/1 anonim válasza:
Kettő képletet kell csak ismerni ehhez, és ezeket kombinálni:
e*U = h*f
valamint
c = lambda*f
A második egyenletben jelenik meg a hullámhossz (lambda), így ezt kell bevarázsolni az első képletbe, méghozzá a frekvencia (f) segítségével:
f = c/lambda
Ezt helyettesítve:
e*U = h*f
e*U = h*c/lambda
lambda = (h*c)/(e*U)
A behelyettesítést rád bízom.