Egy háromszög csúcsai a kordináta rendszerben A(-8;-12) , B(8;0), C(-1;12). Az A pontnak a B pontra vonatkozó tükörképe a D pont. Házi feladatom de én nem értem, valaki?


1.Számitsa ki a D pont kordinátáit.

2. Írja fel az ABC háromszög B csúcsán áthaladó magasságvonalának egyenletét .

3.Igazolja hogy az ABC háromszög B csúcsánál háromszög van.



2021. ápr. 19. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:

1) D=2B-A =>


2) n=AC(7; 24)

mb:= 7x+24y=7*8+24*0

...


3) Nem értelmes kérdés.

2021. ápr. 19. 09:56