Számítsuk ki a 4cm átmérőjű kör a,π/2 b,7π/12 c,8π/9 Nagyságú középponti szögéhez tartozó körcikk kerületét és területét?

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni ebben a feladatban. Nagyon hálás lennék ha valaki részletes megoldást és magyarázatot adna rájuk,hogy megértsem! Előre is nagyon köszönöm!

2021. ápr. 16. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

körív hossza: i=4*alfa


K=8+i


T=4*i/3=2*i

2021. ápr. 16. 18:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs! Nem 4, hanem 2.
2021. ápr. 16. 18:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Legyen szép estéd!
2021. ápr. 16. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb átváltani a radiánt fokba...
2021. ápr. 16. 19:55