Ezeket meg tudja nekem mondani valaki?


3/ Mekkora a térfogata a 5 mol 60 C fokos 4,5 *10 6 Pa nyomású hidrogénnek?

4/ Mekkora a hőmérséklete a 140 gramm 3,5* 10 5 Pa nyomású 50 dm 3 térfogatú klór gáznak?(35 gram/mol)

5/ Hány mól gáz van abban a tartályban, amelynek térfogata 80 dm 3 , hőmérséklete 37 C , nyomása 6,5*10 5 Pa

6/ Egy 400 dm 3 térfogatú, 47 C hőmérsékletű gáz térfogatát 600 dm 3 -re növeljük izobár módon. Mekkora az új

hőmérséklete?

7/ Egy 180 dm 3 térfogatú, 9*10 5 Pa nyomású gáz nyomását izoterm módon 3*10 5 Pa–ra csökkentjük. Mekkora az új

térfogat?

8/ Egy levegő buborék térfogata a vízfelszín alatt 18 méter mélyen 80 cm 3 , itt a víz hőmérséklete 7C. Mekkora a

térfogata a felszínre éréskor a hőmérséklet ott 27C. ( víz sűrűsége 1000 kg/m 3 , légköri nyomás 10 5 Pa)



2021. ápr. 15. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

3-4-5) p*V=n*R*T

6) V1/T1=V2/T2

7) p1*V1=p2*V2

8) (p1+ró*g*h)*V1/T1=p1*V2/T2

2021. ápr. 15. 20:45
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehetőleg levezetéssel mert én ebből abszolút nem értek semmit
2021. ápr. 15. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elméletet megtanultad hozzá? Mert ha nem, hiába fejtem ki bővebben, akkor sem fogod megérteni sajnos.

Egyébként mindegyik feladatnál a fent leírt képleteket kell csak használnod, és mindegyik esetben csak az egyik tag ismeretlen, így az adatok behelyettesítése után kész is vagy.

2021. ápr. 15. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

"Lehetőleg levezetéssel mert én ebből abszolút nem értek semmit"

Egy képletbe kell behelyettesíteni és beütni a számológépbe, mit nem értesz ezen?

2021. ápr. 16. 00:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, hanyas leszel kémiából?
2021. jún. 2. 20:11