Ezt valaki el tudja mondani hogy hogyan ertelmezzem?


[link]


A fenti linken levő ketto feladatot nem tudom értelmezni.

Gondolkodok rajta egy ideje, eddig jutottam az első feladattal:


X^2-({2}+1)x+1+{2}+i({2}-1)=0


({2}+1+sqrt(3+2{2}-4-4{2}-4i{2}+4i))/2


-1=i^2

(-2-4i){2}=(2i^2-4i){2}

+4i=+4i


Ez a jel {} a gyokjelet jelenti most, az egyszerűség kedvéért.


De hogy ezeket hogyan hangoljam össze azt nem tudom egyszerűen.


2021. jan. 12. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A másodfokú egyenlet komplex számok esetén is alkalmazható.
2021. jan. 12. 19:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét feladat egy sima másodfokú egyenlet.


Ami nehézséget okozhat, hogy komplex számból kell gyököt vonni.


Illetve az elsőnél kicsit tudjuk az életünket könnyíteni azzal, hogyha az egyenletet beszorozzuk gyök(2)-1-gyel.

2021. jan. 12. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 12. 20:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1)

Próbálkozhatsz a Viete-formulákkal is-

x1+x2=sqrt(2)+1

x1*x2=1+sqrt(2)+i(sqrt(2)-1)=-i^2+sqrt(2)+i*sqrt(2)-i=

=sqrt(2)*(1+i)-i*(1+i)=(1+i)*(sqrt(2)-i)

Lehet, hogy x1=1+i és x2=sqrt(2)-i ?

Ellenőrizzük!

2021. jan. 12. 20:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segitsegeket mindenkinek.
2021. jan. 12. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

2)

Ugyanígy Viete-formulákkal.

x1*x2=-2+4i=2*i^2+4i=2i*(i+2)

Lehet, hogy x1=2i és x2=i+2?

Ellenőrizzük!

2021. jan. 12. 20:43
 7/8 A kérdező kommentje:

6#-os hoz lenne egy kérdés.


Miért lesz a két gyök a két szorzat?


Pl egy másodfokú egyenletnel ha szorzatkent fel írhatjuk az egyenletet, attól meg nem a két szorzat lesz a két gyök.

Pl. (X+2)(X+3)

Itt nem x+2 és x+3 a két gyök.


Akkor ha komplex számból álló másodfokú egyenletet felirhatunk szorzatkent, akkor ott miért lesz a két gyök a két szorzat?

2021. jan. 12. 21:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Viete-formulak:

x1+X2=-b/a

x1*X2=c/a

2021. jan. 13. 06:55