7. osztály Határozd meg az x⁶+y⁶+x⁴y+xy⁴+2y³y³+3xy kifejezés értékét, ha ismert, hogy x³+xy+y³=3 ! ?

Köszönöm előre is a választ!
2021. ápr. 15. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Franc tudja
2021. ápr. 15. 18:56
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ez most kérdés, vagy kiszervezted a leckét másnak? :)
2021. ápr. 15. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

(2) => xy=3-(x^3+y^3)=3-t


(1) => (x^3+y^3)^2+xy(x^3+y^3+3)=

=t^2+(3-t)(3+t)=t^2+9-t=9

2021. ápr. 15. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
#5 vagyok. Bocs! A végén t helyett t^2 kell.
2021. ápr. 16. 04:22