Sos, Valaki kérlek levezetné nekem ezt a fizika feladatot?

Milyen messzire lehet vízszintesen elhajítani egy kavicsot a 10 m magas kilátótorony tetejéről, ha eldobáskor a kavics kezdősebessége 72 km/h volt?

#fizika #valakisegitsenlegyszi
2021. ápr. 14. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Itt az 'Elmozdulás' részt nézd meg, a hozzá tartozó két képletet valamint mellette jobbra az ábrát, ez segít megérteni.


x = v0*t, ahol t a földet érésig eltelt idő, v0 pedig a feladatban megadott kezdősebesség. Ugye t ismeretlen, x pedig a feladatra lesz a válasz.

y = (g/2)*t^2, ahol y a feladatban megadott 10m magasság, g a nehézségi gyorsulás, t pedig az eltelt idő. Ebben az egyenletben csak a t idő az ismeretlen, amit így könnyedén ki tudsz számolni.

Kövi lépésben csak visszahelyettesítesz az x=v0*t képletbe, és x értéke lesz a feladat megoldása.

2021. ápr. 14. 21:20