A segítséget előre is köszönöm szépen!2021. márc. 10. 08:37
1/3 anonim válasza:
T=3 perc N0=10^15 N=0,1*N0
Ha pl eltelik 2T idő, akkor kétszer megfeleződik az N0, vagyis
N=N0/4 db atom maradna, (3/4)*N0 pedig elbomlana
Hasonlóan, ha az N0 90%-a elbomlik, akkor az N0 10%-a megmarad. Ezért N=0,1*N0
Azt kell megnézni, hogy az N0-nak hányszor kell feleződnie, hogy 10% maradjon.
n a bomlások száma, hányszor 2*2*2...
(N0/2^n)=N
(N0/2^n)=0,1*N0
N0-t lehúzzuk, osztunk 0,1-gyel, szorzunk 2^n-nel...
(1/0,1)=2^n
Ha logaritmust kitesszük, lejöhet az n hányados
lg(1/0,1)=n*lg2
n=3,32
vagyis n*T=9,96 perc alatt
De garanciát nem vállalok :DDD
2/3 anonim válasza:
Van erre spéci képlet is
N=N0*(1/2)^(t/T)
Ugyanaz jön ki ezzel is
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!😊
2021. márc. 10. 11:11