Véletlenszerűen választunk egy kétjegyű számot. Mennyi a valószínűsége, hogy a kétjegyű szám:
a.) osztható 5-tel
b,) legalább 50?
2021. ápr. 13. 10:45
1/1 anonim válasza:
a)90 kétjegyű szám van közülük 18 osztható 5-tel => 18/90=1/5
b) 50/90=5/9