Markopolo021 kérdése:

Mi a megoldás? Kérlek valaki segítsen, dolgozatot írok


Véletlenszerűen választunk egy kétjegyű számot. Mennyi a valószínűsége, hogy a kétjegyű szám:

a.) osztható 5-tel

b,) legalább 50?



2021. ápr. 13. 10:45
 1/1 anonim ***** válasza:

a)90 kétjegyű szám van közülük 18 osztható 5-tel => 18/90=1/5


b) 50/90=5/9

2021. ápr. 13. 10:54