bonusz: 3. Mekkora a paralelogramma területe, ha oldalai 2 és 3 cm hosszúak, hegyesszöge 30 fok?2013. nov. 3. 14:31
1/4 anonim válasza:
1, AC=BD=46cm
A két átló metszéspontja legyen O.
AOD háromszögben OE merőleges AD-re (magasság)
sin 32/2=AE/AO
0,42=AE/23
AE=9,6 cm
2AE=AD=BC=19,2cm
ABD háromszögben A szög 90 fok
Pitagorasz tétellel kiszámolható az AB oldal
AB=gyök alatt(46*46-19,2*19,2)=gyök alatt 1747=42cm
AB=CD=42cm
2/4 anonim válasza:
2, AC és BD átlók, metszéspontjuk O.
ABC háromszögben BO magasság.
ABC szög 66 fok
sin 66/2=AO/AB
0,53=AO/10
AO=5,3cm (ez a rövidebb átló)
Pitagorasz tétellel kiszámolható a másik
BO=gyök alatt(10*10-5,3*5,3)=gyög alatt72=8,5cm
2BO=BD=17cm (ez a hosszabb átló)
2AO=AC=10,6cm
3/4 anonim válasza:
Bónusz
AB=CD=3cm
AD=BC=2cm
Legyen M eleme AB-nek és DM merőleges AB-re
AMD háromszögben M szög 90 fok, MAD szög 30 fok.
Innen következik, hogy DM=AD(átfogó)/2=2/2=1cm
Terület ABCD=AB*AM=3*1=3cm^2
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!!! :)
2013. nov. 4. 11:00