Zsoltika3421 kérdése:

Hol található a (-2;5) pont az f(x)→-3x-1 függvényhez képest?

Előre is köszönöm! A válasz lehetőségek: rajta, alatta, felette
2021. ápr. 12. 09:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Vigyázz! Mert nem tudsz különbséget tenni a függvény és a grafikonja között. Tanulj!


f(-2)=-3*(-2)-1=6-1=5


A pont a függvény grafikonjára illeszkedik.

2021. ápr. 12. 09:58