2021. márc. 22. 14:41
1/2 anonim válasza:
F=(A+B)/2
Be tudsz helyettesíteni?
2/2 anonim válasza:
Ha geometriailag akarjuk megoldani, akkor a párhuzamos szelők ls szelőszakaszok tételével, vagy hasonlósággal lehet számolni, ehhez az AB szakasz "köré" egy derékszögű háromszöget kell rajzolnunk.
Az eljárás általánosítással kapjuk azt a képletet, ami valószínűleg már szerepelt órán. A lényeg, hogy a végpontok azonos helyen álló koordinátinak átlagát kell venni, hogy a felezőpont koordinátáit megkapjuk;
1. koordináta: ( 2/3 + 4/3 )/2 = (6/3)/2 = 2/2 = 1
2. koordináta: ( -1/2 + 3/2 )/2 = (2/2)/2 = 1/2 = 0,5
Tehát a felezőpont koordinátái: F( 1 ; 0,5 ).