Adott a két pont: A (2/3 ; - 1 /2) és B ( 4/3; 3/2) Írja fel az AB szakasz felezőpontjának koordinátáit?

2021. márc. 22. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

F=(A+B)/2

Be tudsz helyettesíteni?

2021. márc. 22. 14:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha geometriailag akarjuk megoldani, akkor a párhuzamos szelők ls szelőszakaszok tételével, vagy hasonlósággal lehet számolni, ehhez az AB szakasz "köré" egy derékszögű háromszöget kell rajzolnunk.


Az eljárás általánosítással kapjuk azt a képletet, ami valószínűleg már szerepelt órán. A lényeg, hogy a végpontok azonos helyen álló koordinátinak átlagát kell venni, hogy a felezőpont koordinátáit megkapjuk;


1. koordináta: ( 2/3 + 4/3 )/2 = (6/3)/2 = 2/2 = 1

2. koordináta: ( -1/2 + 3/2 )/2 = (2/2)/2 = 1/2 = 0,5


Tehát a felezőpont koordinátái: F( 1 ; 0,5 ).

2021. márc. 22. 14:48