270 g alumínium klórral reagál , hány mol alumínium-klorid képződik?
A végeredmény nekem x=1335 lett, mert ugye használni kellett a
2Al+3Cl2=2AlCl3 egyenletet.
Szerintetek jó az x=1335 mol végeredménynek?
2021. márc. 31. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Jó
Nem jó, le írom mit rontottál
4 szavazat
1/3 Z003 válasza:
Al = 27g/mol
AlCl3 = 133,34g/mol
A reakció egyenlet szerint két mól alumíniumból lesz 2 mol alumínium-klorid, Azaz 54g alumíniumból 266,68g alu-klorid.
(270*266,68)/54 = 1333,4g AlCl3 keletkezik.
Ami pontosan 10 mol.
Nem tudom mit rontottál el.
2/3 A kérdező kommentje:
Mert úgy számoltam, hogy 2*(27+35,5*3). Ami 267.
És akkor 54/267=270/x
ebből jött a 1335.
Köszönöm a választ, bár egyelőre úgy néz ki, hogy nem öl meg a tanár :D
2021. márc. 31. 19:51
3/3 anonim válasza:
Mit kell agyon bonyolítani? 270 g az 10 mol Al, a reakcióegyenlet szerint ugyan ennyi AlCl3 keletkezik.