Ez így jó? Van egy feladat, amire (számomra) furcsa megoldást kaptam. Többi lent


270 g alumínium klórral reagál , hány mol alumínium-klorid képződik?


A végeredmény nekem x=1335 lett, mert ugye használni kellett a

2Al+3Cl2=2AlCl3 egyenletet.

Szerintetek jó az x=1335 mol végeredménynek?



2021. márc. 31. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Nem jó, le írom mit rontottál
4 szavazat
 1/3 Z003 ***** válasza:

Al = 27g/mol

AlCl3 = 133,34g/mol


A reakció egyenlet szerint két mól alumíniumból lesz 2 mol alumínium-klorid, Azaz 54g alumíniumból 266,68g alu-klorid.


(270*266,68)/54 = 1333,4g AlCl3 keletkezik.


Ami pontosan 10 mol.


Nem tudom mit rontottál el.

2021. márc. 31. 19:37
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert úgy számoltam, hogy 2*(27+35,5*3). Ami 267.

És akkor 54/267=270/x

ebből jött a 1335.

Köszönöm a választ, bár egyelőre úgy néz ki, hogy nem öl meg a tanár :D

2021. márc. 31. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Mit kell agyon bonyolítani? 270 g az 10 mol Al, a reakcióegyenlet szerint ugyan ennyi AlCl3 keletkezik.
2021. ápr. 1. 08:31