Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy csomó házi olvasmány,...

Van egy csomó házi olvasmány, és még egyet se olvastam. Az alábbiak közül melyiket ajánljátok, melyik tetszett a legjobban?

Figyelt kérdés

Jókai Mór:Az aranyember

Jókai Mór: Sárga rózsa

Móricz Zsigmond: Sárarany

Móricz Zsigmond: Az Isten háta mögött

Kosztolányi Dezső:Édes Anna

Kosztolányi Dezső: Pacsirta

Kuncz Aladár: Fekete kolostor

Mikszáth Kálmán:A fekete város

Madács Imre:Az ember tragédiája

Egyébként se szoktam szépirodalmat olvasni esetleg ilyen Tom Sayert és Kincses Szigetet (lényeg hogy nem kötelező, mert az már nem olyan) és gondoltam hogy most már így a nyár végén egyet elolvasok, légyszi segítsetek dönteni, aki már olvasta ezeket!


2010. aug. 20. 10:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Én ezek közül az Édes Annát, az Aranyembert és az Ember tragédiáját olvastam, ezek közül az Édes Annát javaslom, talán az a legjobb.

A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni...

2010. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyember az egyik kedvenc könyvem. ha az első 80 oldalon átverekszed magadat, onnantól kezdve már nagyon érdekes. :-)
2010. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen az Édes Annát ajánlom,az összes többit csak rövidítettbe olvastam el,mert mindegyik sz.nak bizonyult számomra.
2010. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én életembe kötelező olvasmányok közül csak az Édes Annát olvastam el, de nekem nagyon tetszett, szóval szerintem az jó választás lenne :) Jó olvasást!
2010. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ember tragédiája sztem nagyon érdekes, bár ha jól emlékszem annyira nem buli olvasmány :) de a tartalma sztem nagyon jó:) ha persze vkit vonz a filozófia egy kicsit is :)

az Édes Anna is marha jó :) azt is tudom ajánlani

azt még olvasni is jó :) meg a sztorija is egész izgi :)

a többit nem olvastam, de azt tudom, h a Jókai-regényeket ki nem állhatom xD lehet, h a Kőszívű ember fiai tette be a kaput még 7.-ben xD borzasztó :))

ja, és sztem így nyár végén inkább a saját szórakoztatásodra olvassál vmit, ezeket meg majd elolvasod egy héttel azelőtt, h vennétek őket órán

esetleg, amiről tudod,h hamar eljön (Jókai), azt elolvashatod (persze ez csak az én tanácsom :))

na, hajrá! sok sikert hozzájuk! :)

2010. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Jókai Mór:Az aranyember - érdekes, izgalmas

Móricz Zsigmond: Sárarany - ezt ajánlom a legjobban

Madács Imre:Az ember tragédiája - egy kicsit nehéz megérteni

2010. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Edes Anna nem olyan hosszu, az Aranyembert meg megeri elolvasni, ezeket szerintem olvasd el. Ja az Ember Tragediaja az meg alap egy magyarnak szerintem, szoval azt sem artana.
2010. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Prímás Lancelot ***** válasza:
0%

én egyiket sem ajánlanám. szünet van, menj ki a levegőre, élvezd hogy szabad vagy még két hétig. majd pont mielőtt vennétek a könyveket kezdj neki addig ráér a könyv. de most komolyan..

esetleg nézd meg filmben amelyiket meg lehet..

2010. aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem egyiket se olvasd el. Keress a netten rövidített változatokat.

Sok tanár egyszerűen nem tudja megérteni, hogy vannak diákok akik nem tudják beleélni magukat egy könyvbe (legyen az akármi) és mindenkire próbálják rátukmálni. Ha már szépen tudsz olvasni és nem azt kell gyakorold, akkor hadd a fenébe az összes könyvet. Nem fogod ezeknek soha hasznát venni.

2010. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az Édes Annát és az Ember tragédiáját olvastam, az Ember tragédiája tetszett...mint mű az Édes Anna sem rossz, de nagyon lehangoló.
2010. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!