Nagyon szépen köszönöm annak, aki segít :)2021. márc. 29. 10:54
1/2 anonim válasza:
Ez általános iskolai feladat. Hogy lehet, hogy gondot okoz egy lagalább 16 évesnek? Hogyan jutunk el a 3. elemtől a 6. elemig?
a6 = a3 * q * q * q = a3 * q³
Behelyettesítünk:
108 = 4 * q³
Ezt megoldod, és megvan a hányados.
a10 = a6 * q⁴
és így tovább.
2/2 A kérdező kommentje:
Nekem az jött ki, hogy q=3
a10= 8748
2021. márc. 29. 11:13