Egy mértani sorozat 3. eleme 4, hatodik eleme 108. Mennyi a 10. eleme?

Nagyon szépen köszönöm annak, aki segít :)

2021. márc. 29. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Ez általános iskolai feladat. Hogy lehet, hogy gondot okoz egy lagalább 16 évesnek? Hogyan jutunk el a 3. elemtől a 6. elemig?

a6 = a3 * q * q * q = a3 * q³

Behelyettesítünk:

108 = 4 * q³

Ezt megoldod, és megvan a hányados.

a10 = a6 * q⁴

és így tovább.

2021. márc. 29. 11:10
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem az jött ki, hogy q=3

a10= 8748

2021. márc. 29. 11:13