2020. okt. 12. 19:17
1/2 anonim válasza:
Hányszor kell szoroznod a 3. tagtól, hogy a 6. taghoz juss?
3-szor.
Tehát a(6) = a(3)*q^3, behelyettesítesz:
486 = 144*q^3, ebből q=1,5.
Az első tag remélem, hogy menni fog.
2/2 anonim válasza:
Ha ezt nem tudod minek jársz iskolába? Lehet menni segédmunkázni.