Egy mértani sorozat harmadik tagja 144, a hatodik tagja 486. Hogyan kell kiszámolni a sorozat első tagját és a hányadost?


2020. okt. 12. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor kell szoroznod a 3. tagtól, hogy a 6. taghoz juss?

3-szor.


Tehát a(6) = a(3)*q^3, behelyettesítesz:

486 = 144*q^3, ebből q=1,5.

Az első tag remélem, hogy menni fog.

2020. okt. 12. 19:25
 2/2 anonim ***** válasza:
27%
Ha ezt nem tudod minek jársz iskolába? Lehet menni segédmunkázni.
2020. okt. 12. 19:46