SEGÍTSÉG2021. márc. 26. 11:04
1/3 anonim válasza:
Ezt akár próbálgatással is meg lehet oldani, hiszen csak négy szám esetében kell megvizsgálni, mi történik. Ez a négy szám: 12, 24, 36, 48. Hajrá!
2/3 anonim válasza:
Elegáns megoldás:
Legyen az első számjegy 'a', a második 'b'.
Tudjuk, hogy b=2a
A számot felírhatod úgy, hogy 10a+b, mivel ugye az első számjegy a tízes helyiértéken van.
Felcserélve a számjegyeket 27-tel nagyobb számot kapsz, tehát:
10a+b+27=10b+a (a jobboldal ugye a felcserélt szám)
Mivel b=2a, ezért behelyettesítve:
10a+2a+27=20a+a
Egyszerűsítve és rendezve:
27=9a
a=3
Ebből pedig:
b=6
A szám tehát 36
Ellenőrzés:
36+27=63 stimmel
3/3 anonim válasza:
Miért pontozzátok le a tökéletes megoldást?
#2 vagyok