Egy szöveges feladatba ütköztem amit egyszerűen nem tudok megoldani, pedig tanultam ezt. Hogyan lehetne ezt kiszámolni?


Egy négyzetes hasáb élainek összege 24 cm, minden éle egész centiméter.

Mekkora a felszíne és a térfogata?



2021. márc. 25. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

8a+4b=24, ahol a és b pozitív egész számok

2a+b=6, => b páros pozitív egész

b=6-2a

a=1, b=4 ...

a=2, b=2 ...

Be tudod fejezni?

2021. márc. 25. 11:18
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem mert teljesen elfelejtettem mindent. Megköszönném ha befejeznéd.
2021. márc. 25. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. márc. 25. 12:45