Egy négyzetes hasáb élainek összege 24 cm, minden éle egész centiméter.
Mekkora a felszíne és a térfogata?
2021. márc. 25. 11:07
1/3 anonim válasza:
8a+4b=24, ahol a és b pozitív egész számok
2a+b=6, => b páros pozitív egész
b=6-2a
a=1, b=4 ...
a=2, b=2 ...
Be tudod fejezni?
2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem mert teljesen elfelejtettem mindent. Megköszönném ha befejeznéd.
2021. márc. 25. 11:37