Matek3 kérdése:

Melyik az a szám amelynek a négyszerese 2-vel kisebb mint a nála 4-gyel kisebb szám háromszorosa?


2021. márc. 23. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Semelyik.
2021. márc. 23. 13:24
 2/2 anonim ***** válasza:

4x+2=3(x-4)

4x+2=3x-12

x=-14

2021. márc. 23. 13:25