Elhelyeztünk egy dobozban 20 számkártyát, amelyekre a pozitív egész számok vannak felírva 1-20-ig. Mekkora annak a valószínűsége, hogy az általunk kihúzott egy számkártya a)3-mal b)5-tel c)4-gyel osztható szám lesz?

2021. márc. 23. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi okozza a nehézséget?
2021. márc. 23. 13:54
 2/2 anonim ***** válasza:

a) 6/20=3/10

b) 4/20=1/5

c) 5/20=1/4

2021. márc. 23. 13:56