Endre1999 kérdése:

Húzunk 5 kártyát egy magyar kártya pakliból (8 darab kártya 4 féle színben). Mi annak a valószínűsége, hogy a kihúzott kártyák között van egy ”zöld”?

valszám, valószínűség, számítás, matek, házi
2020. jan. 25. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Összes lehetőség: 32*31*30*29*28*27*26*25=424.097.856.000

Kedvező esetek: érdemesebb úgy számolni, hogy hány esetben nem valósul meg, és azt kivonni az összes lehetőségből.

Rossz esetek: ekkor 28 lapból tudunk 8-az húzni, így 28*27*26*25*24*23*22*21=125318793600


Innen menni fog a befejezés?

2020. jan. 25. 20:40
 2/3 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy az "egy' a feladatban számnév, vagy határozatlan névelő.


Ha pontosan egy zöldről szól a feladat, akkor

P = 8*(24 alatt 4)/(32 alatt 5).


Ha legalább egy zöldről szól a feladat, akkor #1 megoldása jó, vagy


P = 1 - (24 alatt 5)/(32 alatt 5)

2020. jan. 26. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:
8 zöld van és 24 nem zöld, és 5 kártyát húzunk.
2020. jan. 26. 08:57