valszám, valószínűség, számítás, matek, házi2020. jan. 25. 20:25
1/3 anonim válasza:
Összes lehetőség: 32*31*30*29*28*27*26*25=424.097.856.000
Kedvező esetek: érdemesebb úgy számolni, hogy hány esetben nem valósul meg, és azt kivonni az összes lehetőségből.
Rossz esetek: ekkor 28 lapból tudunk 8-az húzni, így 28*27*26*25*24*23*22*21=125318793600
Innen menni fog a befejezés?
2/3 anonim válasza:
A probléma az, hogy az "egy' a feladatban számnév, vagy határozatlan névelő.
Ha pontosan egy zöldről szól a feladat, akkor
P = 8*(24 alatt 4)/(32 alatt 5).
Ha legalább egy zöldről szól a feladat, akkor #1 megoldása jó, vagy
P = 1 - (24 alatt 5)/(32 alatt 5)
3/3 anonim válasza:
8 zöld van és 24 nem zöld, és 5 kártyát húzunk.