Egy háromszög területe 40 cm2. Hány cm a B oldalhoz tartozó m magasság, ha a B oldal 5 cm hosszú? Egy háromszög középvonalai 3cm, 4cm, 5cm hosszúak. Hány cm hosszú a háromszög legrövidebb oldala?

2021. márc. 23. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez ugyebár 2 feladat:

1) T = a*mₐ ⇔ m = 40/5 = 8

2) A középvonalak fele olyan hosszúak mint a megfelelő oldalak, így a

legrövidebb oldal = 2*3 = 6

2021. márc. 23. 12:13