Az ABC és A’B’C’ háromszögek megfelelő szögei megegyeznek. Határozd meg b’ és c oldal hosszát, ha tudjuk, hogy a = 10 cm, b = 14 cm, a’ = 25 cm, c’ = 20 cm! Add meg a c oldallal párhuzamos középvonal hosszát?

plizzi nem tanultam
2020. jún. 2. 08:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A két háromszög hasonló, ezért a/a'=c/c' => 10/25=c/20 => c=8.

k=c/2=4

2020. jún. 2. 08:31