Artur06 kérdése:

Egy téglatest éleinek aránya 1:2:3., térfogata 3072cm3. Mekkora a téglatest éleinek hossza és a legnagyobb lapjának átlója?

köszi ha segítesz :)

2021. márc. 22. 16:18
A kérdező szavazást indított:
Azért jöttem ide hogy segítsek
fikázni jöttem
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Térfogat: 3072 = 1x * 2x * 3x
2021. márc. 22. 16:24
 2/2 anonim ***** válasza:

b=2a, c=3a


a*2a*3a=3072

6a^3=3072

a^3=512

a=8


b=16

c=24


Legnagyobb lap a b*c

Pitagorasz tétel szerint a leghosszabb átló 28,84 cm.

2021. márc. 22. 16:32