Hogyan kell az alábbit integrálni?


A tanulás részbe kevesen írnak be. Kérlek benneteket. Csak ezt!

{ 1/ (4x(2)+9) dx


{ integrálás jel, kicsi másképp

(2) négyzetet jelöltem így


Köszi srácok!


2008. dec. 4. 16:40
 1/6 anonim válasza:
48%
Te jó ég, valakinek ilyet kell tanulnia?:S
2008. dec. 4. 16:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

{ 1/ (4x(2)+9) dx =


{ 1/9*1/(4/9 x(2)+1) dx = 1/9 { 1/(2/3x(2)+1 dx =


Helyettesítés:

t= 2/3 x

dt= 2/3 dx

3/2 dt= dx


= 1/9 { 1/( t (2)+1) 3/2 dt = 1/6 { 1/( t (2)+1) dt = 1/6 (arctg t) = 1/6 arctg 2/3 x +c


Megjegyzés:

A { 1/( t (2)+1) dx = arctg x +c alapintegrál


Szerintem jó, de nem mondom 100%-ra.

Petranova

2008. dec. 4. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezeket milyen "szakon" tanulják. Mert infora megyek, és ha ilyent kell tanuljak én belehalok. Nem vagyok rossz tanuló, de egy mukkot nem értek ebből (8.-ikos vagyok).
2008. dec. 4. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Infón a kalkulus, másnéven analízis nagyon fontos, de csak akkor fogsz ilyet tanulni, ha már egyetemist v fősulis leszel, középsuliban nem tananyag.

Petranova

2008. dec. 4. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi, az egyetem is tervben van nálam, de remélem majd megértem, hogy mi a "goldolat-menete" ennek az egésznek. Mert hát ahogy kinéz...meg ahogy megoldottad...:)
2008. dec. 4. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

100%, hogy megérted. Én középsuliban 2es, 3as voltam metakból, de egyetemen szorgalmasabb lettem és mindent megtettem, hogy sikerüljön a matek. Ha tanár kell, akkor tanár kell, a lényeg, hogy átmenj.

Petranova

2008. dec. 4. 17:20