Két test együttes tömege 12kg. A testek egymás irányába mozognak és azok sebességei v1=6m/s v2=4m/s. Rugalmatlan centrális ütközést követően 0.4m/s sebességgel haladnak a második test eredeti irányával megegyező irányba.
a.) Határozza meg az egyes testek tömegeit!
b.) Határozza meg a rendszer ütközés előtti kinetikus energiáját!
2021. márc. 18. 17:18
1/2 anonim válasza:
Impulzusmegmaradással. Felírod az impulzust ütközés előtt és után, és egyenlővé teszed őket.
2/2 A kérdező kommentje:
P=m*v
Egyenletrendszer:
(m1 * 6) + (m2 * 4) = 12 * 0.4
m1 + m2 = 12
Eredmények:
m1 = -21.6
m2 = 33.6
Ez így nyilvánvalóan nem jó.
Mit rontok el?
2021. márc. 18. 23:35