Hogyan kell megoldani ezt a fizikai feladatot?


Két test együttes tömege 12kg. A testek egymás irányába mozognak és azok sebességei v1=6m/s v2=4m/s. Rugalmatlan centrális ütközést követően 0.4m/s sebességgel haladnak a második test eredeti irányával megegyező irányba.


a.) Határozza meg az egyes testek tömegeit!

b.) Határozza meg a rendszer ütközés előtti kinetikus energiáját!



2021. márc. 18. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Impulzusmegmaradással. Felírod az impulzust ütközés előtt és után, és egyenlővé teszed őket.
2021. márc. 18. 17:50
 2/2 A kérdező kommentje:

P=m*v


Egyenletrendszer:

(m1 * 6) + (m2 * 4) = 12 * 0.4

m1 + m2 = 12


Eredmények:

m1 = -21.6

m2 = 33.6


Ez így nyilvánvalóan nem jó.

Mit rontok el?

2021. márc. 18. 23:35