2021. márc. 18. 16:10
1/4 A kérdező kommentje:
Osszunk fel egy 1281 m-es szakaszt 3 részre úgy, hogy a szakaszok hossza rendre arányos legyen a 2/3, 9/5, 7/12 számokkal?
2021. márc. 18. 16:11
2/4 anonim válasza:
Először is a törteket közös nevezőre kell hozni, majd a számlálók mutatják meg a tényleges arányokat.
40/60, 108/60, 35/60
A felosztás aránya tehát: 40:108:35.
Innen már megy?
3/4 anonim válasza:
2/3x+9/5x+7/12x=1281
...
x=420
2/3*420=280, 9/5*420=756, 7/12*420=245
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2021. márc. 19. 13:36