Osszunk fel egy 1281 m-es szakaszt 3 részre úgy, hogy a szakaszok hossza rendre arányos legyen a 2 9 7 , és 3 5 12 számokkal?


2021. márc. 18. 16:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Osszunk fel egy 1281 m-es szakaszt 3 részre úgy, hogy a szakaszok hossza rendre arányos legyen a 2/3, 9/5, 7/12 számokkal?
2021. márc. 18. 16:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is a törteket közös nevezőre kell hozni, majd a számlálók mutatják meg a tényleges arányokat.

40/60, 108/60, 35/60

A felosztás aránya tehát: 40:108:35.

Innen már megy?

2021. márc. 18. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:

2/3x+9/5x+7/12x=1281

...

x=420


2/3*420=280, 9/5*420=756, 7/12*420=245

2021. márc. 18. 18:32
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2021. márc. 19. 13:36