Matematikai lg házifeladat?


sziasztok ebben az egyetlen feladatban kérnék segítséget,előre is köszönöm

lg2 + lg (x+3) = 1



2021. márc. 17. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

lg(2x+6) = 1


Az 1-et átírjuk lg-re: 1=lg(10), tehát


lg(2x+6) = lg(10)


A logaritmusfüggvény szigorú monotonitása miatt


2x+6=10, erre x=2 adódik.

2021. márc. 17. 16:40
 2/2 anonim ***** válasza:
A logaritmus azonosságát kell alkalmazni: log(a) + log(b) = log(a*b). Így jön ki az 1-es válaszban a lg(2*(x+3)) = lg(2x+6).
2021. márc. 17. 16:49