sziasztok ebben az egyetlen feladatban kérnék segítséget,előre is köszönöm
lg2 + lg (x+3) = 1
2021. márc. 17. 16:31
1/2 anonim válasza:
lg(2x+6) = 1
Az 1-et átírjuk lg-re: 1=lg(10), tehát
lg(2x+6) = lg(10)
A logaritmusfüggvény szigorú monotonitása miatt
2x+6=10, erre x=2 adódik.
2/2 anonim válasza:
A logaritmus azonosságát kell alkalmazni: log(a) + log(b) = log(a*b). Így jön ki az 1-es válaszban a lg(2*(x+3)) = lg(2x+6).