Nagy75 kérdése:

Matematika házifeladat. X-Y szabály megállapítása. Sajna nekem nem megy. Ötlet a megoldásra?


X sor -3, +4, -5, -2, 0, ü, -5/4, +1

Y sor -4, +6, ü, ü, ü, -7/3, ü, ü

Ez az egyik a minusz és plusz jelek fontosak. Minisz hét harmad minusz öt negyed az ü betük pedig az alatta lévő üres kockát jelenti.

Van mégegy de megvárom hogy tud e valaki segíteni.

Köszönöm.


2020. febr. 13. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
y = 10/7 x + 2/7
2020. febr. 13. 12:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy:

-10y + 7y = 2

2020. febr. 13. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy:

50/17*x^2 - 35/34*y^2 = 10


De ami a lényeg, hogy végtelen sok megoldása van.

2020. febr. 13. 13:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 6. osztályos tanár adta fel a gyerekeknek így talán a legegyszerübb válasz lenn a jo.
2020. febr. 13. 14:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Haragszom azért, hogy ilyen feladatot adnak gyerekeknek, de ez az én problémám.
2020. febr. 13. 15:19