Mcharcos kérdése:

Melyik az a szám, amelynek a 2/3 része 5,2-del nagyobb, mint az 1/3része?

2021. márc. 17. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
7 és fél
2021. márc. 17. 16:29
 2/3 anonim ***** válasza:
15,6
2021. márc. 17. 16:46
 3/3 anonim válasza:

x*2/3=5,2+x/3

2x=15,6+x

x=15,6

2021. márc. 17. 21:47