A következő matematikai feladatnak mi a megoldása?


Sziasztok!Nagyon sürgős lenne és előre is köszönöm a segítséget!(levezettéssel légyszives) UwU

Mihály ma 6-szor annyi éves, mint amikor a testvére, Alin annyi éves volt, mint ő most.Amikor Mihály annyi éves lesz, mint amennyi a testvére most, életkoruk összege 108 év lesz. Hány évesek a testvérek



2021. márc. 14. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hol akadtál el? Sikerült felírni az egyenletet...???


(mert ugye azt fel sem tételezem, hogy meg sem próbáltad elkezdeni... :))) )

2021. márc. 14. 18:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Most Mihály - 6y, Alin-11y

Volt Mihály - y, Alin- 6y

Lesz Mihály - 11y, Alin- 16y


11y+16y=108

27y=108


Mihály 24 és Alin 44 éves.

2021. márc. 14. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

2: miért oldod meg helyette...??


Ha nem godnolkodik, ostoba marad a diák...!

2021. márc. 14. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát Alin ma A, Mihály M éves. Fel kell írni, amiket a feladat mond.

Van egy múltbeli állapot x évvel ezelőtt, amikor Alin annyi idős volt, mint most Mihály. Tehát:

1.) M = A - x

2.) M = 6 (M - x)

Van egy jövőbeli állapot y évvel később, ahol:

3.) M + y = A

4.) M + y + A + y = 108

.

2.) alapján: M = 6M - 6x ==> 5M = 6x ==> x = 5/6 M

1.) alapján: 1,2x = A - x ==> x = 5/11 A

Tehát: 5/6 M = 5/11 A ==> 55 M = 30 A ==> A = 55/30 M

3.) alapján: M + y = 55/30 M ==> y = 25/30 M

4.) alapján: M + 50/30 M + 55/30 M = 108 ==> 135/30 M = 108 ==> M = 24

A = 44

2021. márc. 14. 18:40
 5/5 PetheD ***** válasza:
Én nem tudom értelmezni ezt a feladványt. "Mihály ma 6-szor annyi éves, mint amikor a testvére, Alin annyi éves volt, mint ő most." Számomra ez önellentmondás, mert amikor Mihály testvére annyi éves volt, mint Mihály most, akkor ez a szám megegyezik, és Mihály nem lehet hatszor idősebb annál az életkornál, amennyi ő most.
2021. márc. 14. 18:44