#egybevágó háromszögek #deltoid területe #deltoid nagyobbik átló hossza
2021. márc. 7. 22:22
1/3 A kérdező kommentje:
Fontos lehet még a kérdést kiegészíteném. A deltoid felső háromszöge egyenlő szárú háromszög ből áll, és a csúcsszöge derékszög, a lenti hosszabbik egy szabályos háromszögből áll! Köszönöm ha segítesz!
2021. márc. 7. 22:28
2/3 anonim válasza:
Pitagorasz-tétellel kell megcsinálni, a felső és az alsó háromszög magasságvonalát kell kiszámolni, illetve a felsőnek még az oldalait is. Ha a magasságvonalakat megkapod, azokat össze kell adni, és meg lesz a másik átló, a területet pedig innen már könnyű kiszámolni.
3/3 anonim válasza:
A szabályos háromszög magassága: 2,5*sqrt(3)/2=1,25*sqrt(3)
Az egyenlő szárú derékszögű háromszög magassága: 1,25.
A másik átló:1,25*(1+sqrt(3)).
A deltoid területe az átlók szorzatának a fele:
T=2,5*1,25*(1+sqrt(3))/2=4,27