Edda8 kérdése:

1. Milyen hosszú egy deltoid nagyobbik átlója, ha a kisebbik átló 2,5 cm? 2. Mekkora a négyszög területe? Egybevágó háromszögeket tanuljuk. Segítenél levezetni hogy oldom meg?


#egybevágó háromszögek #deltoid területe #deltoid nagyobbik átló hossza
2021. márc. 7. 22:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Fontos lehet még a kérdést kiegészíteném. A deltoid felső háromszöge egyenlő szárú háromszög ből áll, és a csúcsszöge derékszög, a lenti hosszabbik egy szabályos háromszögből áll! Köszönöm ha segítesz!
2021. márc. 7. 22:28
 2/3 anonim ***** válasza:
Pitagorasz-tétellel kell megcsinálni, a felső és az alsó háromszög magasságvonalát kell kiszámolni, illetve a felsőnek még az oldalait is. Ha a magasságvonalakat megkapod, azokat össze kell adni, és meg lesz a másik átló, a területet pedig innen már könnyű kiszámolni.
2021. márc. 7. 23:24
 3/3 anonim ***** válasza:

A szabályos háromszög magassága: 2,5*sqrt(3)/2=1,25*sqrt(3)

Az egyenlő szárú derékszögű háromszög magassága: 1,25.

A másik átló:1,25*(1+sqrt(3)).

A deltoid területe az átlók szorzatának a fele:

T=2,5*1,25*(1+sqrt(3))/2=4,27

2021. márc. 8. 08:12