Valószínűség számítás matek házi feladat? Többi lentebb!


A következő feladatokat kaptuk, megpróbáltam megcsinálni, de nem igazán értettem:(


1. Találomra kiválasztunk egy négyjegyű számot. Mennyi annak a valószínűsége, hogy ennek:

a) egyik jegye sem 5;

b) legalább egy jegye 5;

c) pontosan egy jegye 5?


2. Egy pénzdarabot 12-szer feldobunk, a „fej” dobását F-fel, az „írás” dobását I-vel jelöljük. Egymás után felírjuk a dobások eredményét.

a) Hányféle betűsort kaphatunk?

b) Mekkora a valószínűsége, hogy csak fejekből áll majd a sorozat?

c) Mekkora a valószínűsége, hogy az első és az utolsó dobás is fej?

d) Mekkora a valószínűsége, hogy pontosan a dobások fele lesz fej, a másik fele pedig írás?


3. Egy dobozban 2 piros és 5 fehér golyó van. Véletlenszerűen kihúzunk három golyót. Mennyi annak a valószínűsége, hogy a három kiválasztott golyó között:

a) nincs fehér;

b) nincs piros;

c) egy piros van;

d) egy fehér van?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2021. márc. 2. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

1) Az összes kimenetelek száma: 9*10^3 (Az első jegy nem 0.)

a) 8*9^3/(9*10^3)=5832/9000=81/125

b) 1-81/125=44/125 (Az előző komplemetere.)

c)

Az 1. jegy 5: 9^3=729

Nem az 1. 5: 3*8*9^2=1944

A valószínűség: 2073/9000=691/3000

2021. márc. 2. 14:32
 2/4 anonim ***** válasza:

2)

a) 2^12 (Minden helyen kétféle.)

b) 1/2^12 (1 kedvező eset van.)

c) 2^10/2^12=1/4

d) (12 alatt 6)/2^12=231/2^10

2021. márc. 2. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:

3)

a) 0 (Lehetetlen esemény)

b) (5 alatt 3)/(7 alatt 3)

c) (2 alatt 1)*(5 alatt 2)/(7 alatt 3)

d) (2 alatt 2)*(5 alatt 1)/(7 alatt 3)

2021. márc. 2. 14:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2021. márc. 2. 14:58