Valószínűség számítás?


Van itt ez a dobókocka, aminek 3 oldala kék, 2 oldala sárga és 1 pedig piros. Ha egyszer dobunk a kockával, akkor a kék dobás valószínűsége?

A két kék valószínűsége?

Nézzük, mekkora a sansza, hogy 4 dobásból 2 sárga?

Számoljuk ki például annak a valószínűségét, hogy 4 dobásból 1 piros?



2021. febr. 22. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Hajrá szánold!
2021. febr. 22. 23:59
 2/2 anonim ***** válasza:

A 2. kérdést nem tudtam értelmezni, azt rád hagyom ezek után. Tippem szerint a kérdés az, hogy 2-ből 2-szer mekkora eséllyel dobsz kéket, a megoldás pk * pk, lásd lentebb.


Azt könnyű látni, hogy 1 dobásból 1/2 esélyed van kéket kapni, mert az oldalak fele kék (pk = 1/2). Ugyanilyen végiggondolásból adódik, hogy ps = 1/3, pp = 1/6.



4 dobásból kettő sárga.

---------------------------------


Jelölje X valószínűségi változó a dobott sárgák számát.

X binomális eloszlást követ. X ~ Bin(n, ps) = Bin(4, 1/3).


Kérdés P(X=2). Használd a képletet!



4 dobásból egy piros.

---------------------------------


Megoldani úgy kell, mint előbb.

X ~ Bin(4, 1/6)


P(X=1) = ?.


[link]

2021. febr. 23. 00:15