2020. dec. 14. 17:51
1/1 anonymousreview60 válasza:
Ha mindegyik golyó egyenlő eséllyel kerül kihúzásra, akkor annak esélye: P = 1/11.
Az, hogy egy adott golyót a 2. húzás során kíhúzzanak: valamelyik másikat húzták ki elsőnek * ezt húzták ki másodiknak = 10/11 * 1/10 = 1/11.
Mivel a második húzás során az a 10 db golyó 1/10 = 11/110 valószínűséggel kerül sorra, mindegyikből le kell csípni egy kicsit (1/110-t) és azzal, azaz 10*1/110 = 10/110 = 1/11-gyel, sorsolni, hogy akkor a 2.-iknak kihúzottat az 1.-nek kihúzottra cseréljük-e.