Valaki elmagyarázná hogyan kell levezetni őket?


Az egyenesek metszéspontját kell megadni.


1.) 2x–3y=26 és 7x–y=–23


2.) 3x+4y=9 és 5y–2x=17


2021. febr. 26. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek kétismeretlenes egyenletrendszerek. Bizonyára többféle módszert is tanultál a megoldásukra. Az egyenletrendszer megoldása adja meg a két egyenes metszéspontját (x,y) alakban.
2021. febr. 26. 20:15
 2/2 anonim ***** válasza:

1)y=7x+23 => 2x-3*(7x+23)=26 => ... =>x=-5 =>y=7*(-5)+23=-12

A metszéspont: M(-5; -12)


2) Ugyanígy.

2021. febr. 27. 15:19