Hány gramm szén-dioxid gaz keletkezik 642g aceton égésekor ?valaki kérem megoldana?

(Tökéletes az égés ,szén-dioxid és víz keletkezik) Levezetessel ha lehet h nagyjabol meg ertsem

2021. febr. 25. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiszámolod az aceton anyagmennyiségét a moláris tömeg segítségével. Ezután felírod a reakcióegyenletet, rendezed és az együtthatók alapján kitalálod mennyi CO2 keletkezik 1 mol aceton után. Végül egyenes arányossággal kiszámolod hogy a példában adott mennyiség mennyi CO2-t termel
2021. febr. 25. 10:33
 2/3 anonim ***** válasza:

A reakcióegyenlet:

C3H6O+4O2=3CO2+3H2O


1 mol aceton égésekor 3 mol szén-dioxid keletkezik.


Aceton moláris tömege: 58 g/mol

Szén-dioxid moláris tömege: 44g/mol


642g/58g/mol= 11.07 mol

Ezért 3*11.07 mol=33.21mol CO2 keletkezik, ami 33,21mol*44 g/mol=1461.24 g CO2

2021. febr. 25. 10:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszii igy mar ertem is
2021. febr. 25. 11:48