3,58 g Cr2(SO4)3 × 10 H2O-ból híg vizes oldatot készítünk. Mennyi ideig kell az oldatot 2,5 A erősségű egyenárammal elektrolizálni ahhoz, hogy az összes fémion kiváljon az oldatból? Az elektrolízis hatásfoka 80,4%


Légyszi levezetéssel írjátok le a számítást

Köszönöm



2021. febr. 19. 00:09
 1/1 anonim ***** válasza:

3,58g só -> 0,00664mol; benne 0,01328mol Cr3+ ion

Cr3+ + 3e- -> Cr

1,5H2O -> 0,75O2 + 3e- + 3H+

az egyenlet alapján 0,03984mol elektron kell az összes króm leválasztásához

ezen elektronok töltése 0,03984*F = 0,03984*96500=3844,56C

Mivel Q=I*t ezért 3844,56 = 2,5 * t ; t = 1537,824 sec; 22,63 ~ 22,6 perc.

Mivel a hatásfok csak 0,804, a kapott időt el kell osztani ezzel; t = 31,88 ~ 31,9 perc

2021. febr. 19. 08:36