Légyszi levezetéssel írjátok le a számítást
Köszönöm
2021. febr. 19. 00:09
1/1 anonim válasza:
3,58g só -> 0,00664mol; benne 0,01328mol Cr3+ ion
Cr3+ + 3e- -> Cr
1,5H2O -> 0,75O2 + 3e- + 3H+
az egyenlet alapján 0,03984mol elektron kell az összes króm leválasztásához
ezen elektronok töltése 0,03984*F = 0,03984*96500=3844,56C
Mivel Q=I*t ezért 3844,56 = 2,5 * t ; t = 1537,824 sec; 22,63 ~ 22,6 perc.
Mivel a hatásfok csak 0,804, a kapott időt el kell osztani ezzel; t = 31,88 ~ 31,9 perc