Előre is köszönöm szépen a válaszokat/linkeket!2020. márc. 17. 12:00
1/2 anonim válasza:
Katódfolyamat (redukció): Ag+ + e- = Ag
Faraday bácsi II. törvényéből adódik a Faraday állandó: F = 96485 C/mol, ami pontosan 1 mol e- töltését adja. Az egyenlet szerint ezen töltés 1 mol, azaz 108 g ezüstöt választ le. A kérdés az, hogy 0,05 A ∙ 1800 s = 90 C töltés mennyit?
m / 108 = 90 / 96485
m = 0,1 g
Megjegyzés: Faraday bácsi I. és II. törvénye kombinációjából m = M/zF I t összefüggéssel is számítható, ez általánosan alkalmazható nem csak ionokra (z a töltésszám változás, itt z=1).
m = 108 g/mol/96485 C/mol ∙ 0,05 A ∙ 1800 s = 0,1 g
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 17. 15:41