Valaki segítene a matekházimban? (9.osztály)


[link]


a tanár nem fogadja el, ha geogebrával csak simán lemásolom, így inkább a levezetésre lennék kíváncsi.

a zérus helyet ki tudtam számolni, de nem tudom, hogy hogy kell ábrázolni.



2021. febr. 16. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
2021. febr. 16. 19:01
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak azt nem írtad ide, hogy mi a feladat.
2021. febr. 16. 19:09
 3/12 A kérdező kommentje:
igen, de a link ottvan a leírásban, ami egy képhez vezet, és azon van a házim
2021. febr. 16. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Ott csak egy függvény van. De nem írtad le,hogy mit kell vele csinálni.
2021. febr. 16. 19:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kellene tudni, hogy eddig mit tanultál.

Ha tanultál már koordináta-geometriát, akkor abból kiderül, hogy az egyenlet képe egy félkör, melynek középpontja az origó, sugara 1 hosszú, és a kör felső felét kell ábrázolni. Ez úgy derül ki, hogy felírod az egyenletet:


y = gyök(1-x^2), négyzetre emelsz, de y értéke csak 0 vagy nagyobb lehet:


y^2 = 1-x^2, végül


x^2 + y^2 = 1, ez pedig az 1 hoszú sugarú, (0;0) középpontú kör egyenlete, de mivel y értéke csak nemnegatív lehet, ezért félkör lesz belőle.


Ha nem tanultál, akkor ábrázolni csak úgy tudod, hogy észreveszed, hogy a [-1;1] intervallumról választhatsz számokat, ezekből a két végpontot és az x=0-hoz tartozó értéket érdemes kiszámolni, ezután veszel közbülső értékeket, például -0,9, -0,8, ... 0,8, 0,9-et, és ezeket ábrázolod (nagyjából, mert pontosan nem tudod ábrázolni a pontokat), végül egy vonallal összekötöd őket.

2021. febr. 16. 19:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es; valószínűleg ábrázolni kell, és teljes függvényvizsgálatot kell csinálni (értelmezési tartomány, értékkészlet, zérushely, szélsőérték, monotonitás, esetleg: paritás, konvexitás, periodicitás, fixpont, y-tengelymetszet).
2021. febr. 16. 19:22
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, 5-ös válaszoló!
2021. febr. 16. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljes függvényvizsgálat 9. osztályban?
2021. febr. 16. 19:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért? Kör egyenlete 9. osztályban?

Hovatovább; gyökfüggvény 9. osztályban?

2021. febr. 16. 19:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ez az.
2021. febr. 16. 19:34
1 2