Egy síkkondenzátor 3x3 mm méretű két szembenálló fegyverzete

között a távolság 0,1 mm. A dielektrikum kerámia (Er = 50).

Számítsuk ki a kondenzátor kapacitását!



2021. febr. 15. 09:29
 1/1 anonim ***** válasza:

C=ε0·εr·A/d

ε0=8,854·10⁻¹² As/Vm

A=3·3=9 mm²=9·10⁻⁶ m²

d=0,1 mm=10⁻⁴ m

C=8,854·10⁻¹²·50·9·10⁻⁶/ 10⁻⁴=3984,3·10⁻¹⁴ F=39,843 pF

2021. febr. 15. 13:34