2021. febr. 14. 22:21
1/2 anonim válasza:
Akkorával, hogy a nehézségi erő még épp elég legyen, hogy egy 50 méter sugarú körpályán rajta tartsa:
F_centripetális = F_nehézségi
m * a_centripetális = m * g
a_centripetális = g
v^2 / r = g
v = gyök(g * r)
v = gyök(500)
v = 22.36 m/s
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2021. febr. 15. 00:32