Mekkora sebességgel mehet a 800 kg tömegű autó az 50 m sugarú dombtetőn, hogy ne hagyja el az úttestet?


2021. febr. 14. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkorával, hogy a nehézségi erő még épp elég legyen, hogy egy 50 méter sugarú körpályán rajta tartsa:


F_centripetális = F_nehézségi


m * a_centripetális = m * g


a_centripetális = g


v^2 / r = g


v = gyök(g * r)


v = gyök(500)


v = 22.36 m/s

2021. febr. 14. 22:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2021. febr. 15. 00:32